Już tylko kilka dni pozostało do rozpoczęcia tegorocznej edycji cyklu Winter Equestrian Festival, który rozegrany zostanie w Wellington/USA.

 

Pierwsze zawody międzynarodowe rozgrywane będą w ośrodku Wellington International od czwartku. Ale już w miniony weekend odbyły się konkursy krajowe czyli Wellington Premiere, które dla wielu par zagranicznych i z USA były rozgrzewką przed głównym cyklem.

 

Świetnie pokazał się na nich wałach Catoki dosiadany przez McLaina Warda/USA. Para ta zwyciężyła w niedzielnym konkursie Grand Prix, który był dotowany kwotą 75 000$. Bezbłędny przejazd w rozgrywce w czasie 29,00 s okazał się nie do pokonania przez pozostałych zawodników.

Catoki jest w świetnej formie. Tak zawsze jest po tym jak wraca na parkury po przerwie. On już wygrał tyle konkursów i jest bardzo szybki, prawie jak koń wyścigowy. Po zawodach w Toronto miał długą przerwę i teraz jest trochę spokojniejszy niż wcześniej. – powiedział McLain Ward. Wspomniane zawody w Toronto odbyły się na początku listopada 2022 roku i tam Catoki wygrał dwa konkursy – 140 cm i 145 cm.

Warto dodać, że w czwartkowym konkursie Challenge Cup Premiere McLain Ward i Catoki uplasowali się na 2 miejscu w klasyfikacji. Wygrał wtedy Richard Vogel/GER dosiadający wałacha Codex. Po konkursie McLain Ward powiedział, że przespał trochę najazd do ostatniej przeszkody, gdzie zrobił dwie foule więcej niż zwycięzca. Ale wczoraj takiego błędu już nie popełnił.

 


 


Wyniki: TUTAJ

 

Fot: Sportfot