Mazurek Horse Team z powożącym Piotrem Mazurkiem z Pankowa pod Świdnicą we francuskim Neewiller Pres Lauterbourg zajął tym razem IV miejsce w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi. Nasza czwórka po ujeżdżeniu była na pierwszym miejscu, ale w maratonie, który wyjątkowo składał się z 6 przeszkód i zręczności po 3 zrzutkach zajęła IV miejsce. Drużyna bardzo intensywnie przygotowuje się do startu podczas olimpiady jeździeckiej w Kentucky. Do występów w Stanach jeszcze 6 europejskich zawodów.

  Zatem po powrocie z Francji czas na kolejne intensywne przygotowania tym razem do majowych zawodów w Windsorze.

  Bartłomiej Kwiatek z Anną Żuchowską i ogierem Regiment hodowli i własności Stada Ogierów w Książu zajęli drugie miejsce w zakończonych przedwczoraj Międzynarodowych Zawodach w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi rozegranych w Néewiller pres Lauterbourg we Francji. To pierwsza w tym sezonie impreza kwalifikacyjna do Rankingu Światowego, w którym nasza ekipa triumfuje nieprzerwanie od trzech lat.

   W klasie zaprzęgów jednokonnych w stawce 28 ekip z całego świata nasza drużyna zajęła najpierw trzecie miejsce w ujeżdżeniu, następnie trzecie miejsce w sobotnim maratonie, przejeżdżając w niedzielę kończący zawody konkurs zręczności bez zrzutek z jedynie 0,8 sek przekroczeniem normy czasu co dało w sumie drugie miejsce w generalce. Polacy potwierdzili tym samym dobrą formę i pokazali, że lutowe zwycięstwo w norweskim Arctic Equestrian Games nie było dziełem przypadku.
   Najważniejszym celem w tym sezonie dla naszej kadry są Mistrzostwa Świata Zaprzęgów Jednokonnych na przełomie lipca i sierpnia 2010 we włoskim Pratoni del Vivaro.
   W zawodach wystartował też Adrian Kostrzewa oraz Weronika Kwiatek. Adrian zajął miejsce 7, Weronika po wywrotce w maratonie miejsce 26.

   Już w najbliższy weekend tj 24-26.04 Bartłomiej Kwiatek wystartuje w kolejnych zawodach eliminacyjnych rozgrywanych tym razem w czeskich Kladrubach nad Łabą, powożąc mniej doświadczonych, choć bardzo utalentowanym ogierem Parys. Trzymajmy kciuki!