Niedzielne zmagania w Bogusławicach zamknęła próba zręczności powożenia. Konkursy zostały rozstrzygnięte, a w najtrudniejszych z nich, na poziomie trzech gwiazdek, triumfowali Bartłomiej Kwiatek, Thomas Blumschein (AUT) oraz Jaroslav Juran (CZE). 
 

 

Zwycięstwem Bartłomieja Kwiatka zakończył się konkurs CAI3*-H1. Zawodnik powoził śląskim ogierem NERWUS, a wynik końcowy jaki zagwarantował im pierwsze miejsce w całych zawodach to 130,61 pkt. Wyniki po wczorajszym dniu udało się zachować też dwóm pozostałym reprezentantom Polski z kolejnych miejsc podium. Druga finalnie okazała się Katarzyna Kuryś startująca z niemieckim wałachem COUNT DOWN. Zawody ukończyli z wynikiem 134,99 pkt. Pierwszą trójkę zamknął Arkadiusz Szpojda powożący śląskim ogierem RENESANS (136,47 pkt). 

 

 

Prowadzenia do końca rywalizacji nie oddał też Thomas Blumschein (AUT), który triumfował w konkursie CAI3*-H2. Zawodnik powoził końmi DIARLIDO, FILKO oraz VAN AUSTRIA, a wynik końcowy, który pozwolił na pewne zwycięstwo to 131,57 pkt. Na drugim miejscu uplasował się Sebastian Warneck z Niemiec, który startował z końmi BALOS, BEAT ME OKYDO i SUN AF STALLEX M. Wynik tego zawodnika po trzech dniach to 138,65 pkt. Trzecie miejsce zdołał utrzymać Aleksander Fularczyk, który na podium awansował po wygranym maratonie. Zawodnik powoził końmi NUTA i NEPTUN, a jego łączny wynik w zawodach to 144,63 pkt. Jako jedyny startujący w konkursie CAI3*-H4 Jaroslav Juran (CZE) ukończył swój start z wynikiem 204,54 pkt. Startował z końmi PRETORIA ELIEN, PRETORIA ELLIOT, PRETORIA ESCAPE, PRETORIA MIRAGE oraz PRETORIA MR. E.

 

 

 

W rywalizacji singli, ale na poziomie CAI2* również triumfował polski zaprzęg. Tym razem najlepsza okazała się Weronika Kwiatek startująca ze śląską klaczą ELEKTRODA. Wygrana w ostatniej próbie powiększyła tylko przewagę zawodniczki i ostatecznie zwyciężyła z wynikiem 121,77 pkt. Na dwóch kolejnych miejscach podium również uplasowali się Polacy. Drugie miejsce wywalczył Michał Kotarski razem z wałachem ROKI. Wynik końcowy tego zawodnika to 127,02 pkt. Na trzecim miejscu uplasował się Paweł Łopata powożący śląskim wałachem BAMBER z łącznym wynikiem 141,30 pkt. 

 

Konkurs CAI2*-H2 wygrał Franz Bihusch (AUT), który prowadzenie objął już pierwszego dnia. Powoził końmi JOCHEM, MIRAGE i MOONSHINE, a wynik z jakim zakończył rywalizację to 135,37 pkt. Na drugim miejscu uplasował się Marcin Szymański z końmi BLANKA oraz POWIEW i końcowym wynikiem 157,66 pkt. Bez niespodzianek zakończył się też konkurs CAI2*-P2 w którym triumfował Jonathan Grüber z Niemiec z końmi BALIOS, AMARETTO oraz BEEKZICHT'S ROLANDO. Zawodnik prowadzenie objął już pierwszego dnia, a zawody ukończył ostatecznie z wynikiem 131,91 pkt. Dwa kolejne miejsca zajęli reprezentanci Polski. Na drugie miejsce awansował Sebastian Cichocki, który wygrał ostatnią próbę. Zawodnik powoził końmi BORYS EL i WEKTOR, a ich wynik końcowy to 141,20 pkt. Podium zamknął Daniel Kaczmarek, który z końmi PASJA MA LARRY i SPRINGSTAR'S AXEL miał w sumie 143,28 pkt. W rywalizacji czwórek CAI2*-P4 startowała jedynie Friederike Vogel (GER), która rywalizację ukończyła z wynikiem 187,42 pkt. Startowała z końmi CHAPMAN, MMYBROOK SAINT GEORGE, KREBSBACHTAL EDISON, SALVADOR'S COMTESSE i SAMIRA

 

W konkursie juniorskim CAIJ2*-P ostatecznie triumfował Hubert Górski z kucem ALEXANDRO H. Zawodnik był bezbłędny w ostatniej próbie, co dało łącznie 116,99 pkt. W młodzieżowym konkursie CAIU252*-H1 po zwycięstwo sięgnęła Jagoda Karpińska powożąca śląskim wałachem ŁAWROW. Wynik końcowy jaki zagwarantował jej tą wygraną to 120,96 pkt. W rywalizacji CAIU252*-P1 prowadzenie utrzymał Jan Tokarski i powożąc kucem SUZE triumfował z wynikiem 192,80 pkt. Jako jedyny startujący w konkursie CAI1*-H1 David Gille (GER) ukończył swój start, powożąc wałachem ESTANO, z wynikiem 77,66 pkt.