Za nami próba maratonu podczas międzynarodowych zawodów w powożeniu rozgrywanych w Bogusławicach. Polacy pozostają liderami łącznie 5 konkursów, a w innych odnotowali awans na podium przed ostatnią próbą. 

 

 

Próba maratonu bardzo często mocno zmienia tabele w konkursach. Kilka niespodzianek przyniosła również w Bogusławicach. Na pozycję lidera w konkursie CAI3*-H1 awansował Bartłomiej Kwiatek, który powozi śląskim ogierem NERWUS. Dzisiaj zajęli miejsce drugie i z wynikiem 127,61 pkt prowadzą przed ostatnią próbą zręczności powożenia. Na podium awansowała Katarzyna Kuryś, która razem z niemieckim wałachem COUNT DOWN triumfowała w dzisiejszej próbie (łącznie 128,99 pkt). Przed finałowym dniem podium zamyka Arkadiusz Szpojda powożący śląskim ogierem RENESANS (133,47 pkt). 

 

Bartłomiej Kwiatek i NERWUS

 

Liderem w konkursie CAI3*-H2 pozostaje Thomas Blumschein z Austrii, który dzisiaj powoził końmi DIARLIDO i FILKO. Po dwóch próbach zawodnik ma na koncie 128,57 pkt. Drugą pozycję zdołał utrzymać też Sebastian Warneck (GER) z końmi BALOS i SUN AF STALLEX M, który na ten moment ma 135,07 pkt. Konkurs maratonu wygrał Aleksander Fularczyk powożący końmi NEPTUN oraz NUTA co pozwoliło zawodnikowi na awans na trzecie miejsce z 9, a do ostatniej próby przystąpi z wynikiem 135,63 pkt. 

 

Thomas Blumschein i DIARLIDO i FILKO

 

Jako jedyny startujący w konkursie CAI3*-H4 Jaroslav Juran (CZE) po dwóch próbach ma na swoim koncie 184,81 pkt. Zawodnik powoził dzisiaj końmi PRETORIA ELIEN, PRETORIA ELLIOT, PRETORIA ESCAPE oraz PRETORIA MR. E

 

 

W rywalizacji CAI2*-H1 wciąż prowadzi Weronika Kwiatek z klaczą ELEKTRODA. Maraton ukończyły na trzecim miejscu, a łączny wynik, jaki pozwolił na utrzymanie pozycji liderki to 121,77 pkt. Na drugie miejsce awansował Michał Kotarski z wałachem ROKI (122,99 pkt), a trzecie miejsce przed ostatnią próbą zajmuje Paweł Łopata razem z wałachem BAMBER. Zmian nie było za to w konkursie CAI2*-H2 w którym wciąż prowadzi Franz Bihusch (AUT) dzisiaj startujący końmi JOCHEM i MOONSHINE (133,22 pkt), a drugie miejsce zajmuje Marcin Szymański z końmi BLANKA oraz POWIEW (143,24 pkt). Pozycję lidera w konkursie CAI2*-P2 utrzymał 19-letni Jonathan Grüber z Niemiec. Dzisiaj powożąc końmi BALIOS oraz BEEKZICHT'S ROLANDO zajął trzecie miejsce co daje łącznie 128,91 pkt. Awans do pierwszej trójki odnotował Daniel Kaczmarek, który z końmi PASJA MA LARRY i SPRINGSTAR'S AXEL triumfował w dzisiejszej próbie. Wynik zawodnika przed finałowym dniem to 138,19 pkt. Na trzecie miejsce spadł Sebastian Cichocki z końmi BORYS EL i WEKTOR (139,05 pkt). Jako jedyna startująca w konkursie CAI2*-P4 Friederike Vogel (GER) po maratonie ma łącznie 157,95 pkt. 

 

 

Na prowadzenie w konkursie juniorskim CAIJ2*-P1 wysunęła się Zofia Górska, która razem z kucem MARONS VALENTINO wygrała dzisiejszy maraton. Jej łączny wynik to 115,22 pkt. W konkursie CAIU252*-H1 liderem pozostaje Bartosz Złoty z dorobkiem 115,70 pkt, który startuje z klaczą PESTI-G, a na szczycie tabeli konkursu CAIU252*-P1 przed ostatnią próbą jest Jan Tokarski powożący klaczą SUZE (175,45 pkt). 

 

Transmisję z konkursów międzynarodowych prowadzi zespół Świata Koni. Jutro zapraszamy na relację z ostatniej, decydującej próby zręczności powożenia. Zawodnikom można kibicować na żywo, jak zawsze, na naszej stronie oraz na platformie ClipMyHorse.TV. 

 

Wyniki TUTAJ

 

Retransmisja wszystkich konkursów dostępna na www.ClipMyHorse.TV

 

 

❗️Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów filmowych w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.