W ten weekend w Bogusławicach startują zawodnicy jednej z bardziej widowiskowych konkurencji czyli powożenia. Reprezentanci 6 krajów rywalizują w konkursach międzynarodowych od jednej do trzech gwiazdek. Po próbie ujeżdżenia Polacy prowadzą w 5 konkursach. 

 

 

Najpoważniejsze zadania stoją przed zawodnikami konkursów CAI3*. W rywalizacji zaprzęgów jednokonnych po ujeżdżeniu zdecydowanie prowadzą Polacy, bo zajmują aż 6 pierwszych miejsc. Liderką jest Weronika Kwiatek z koniem RONCEWAL. Ich wynik po ujeżdżeniu to 45,71 pkt. Na drugim miejscu plasuje się Bartłomiej Kwiatek powożący koniem NERWUS z wynikiem 49,24 pkt, a podium po ujeżdżeniu zamyka Arkadiusz Szpojda razem z koniem RENESANS (50,71 pkt). 

 

RONCEWAL i Weronika Kwiatek

 

W konkursie CAI3*-H2 na ten moment prowadzi Thomas Blumschein (AUS) z końmi DIARLIDO i VAN AUSTRIA, a na ich koncie jest 48,02 pkt. Drugie i trzecie miejsce zajmują reprezentanci Niemiec. Sebastian Warneck z końmi BALOS i BEAT ME OKYDO ma 52,76 pkt, a Sandro Koalick powożący końmi KIMON GSM i LARONA T. 53,71 pkt. Najlepszym polskim zaprzęgiem przed maratonem są Szymon John i konie C-ASHANTO oraz FAVORY FONIX. Z wynikiem 56,63 pkt zajmują 6 miejsce. W czwórkach na poziomie 3* startuje tylko Jaroslav Juran (CZE), który po ujeżdżeniu ma 54,37 pkt.

 

 DIARLIDO i VAN AUSTRIA i Thomas Blumschein

 

Ujeżdżenie konkursu CAI2*-H1 wygrała Weronika Kwiatek powożąca klaczą ELEKTRODA. Do kolejnej próby zawodniczka przystąpi z wynikiem 47,67 pkt. W dwugwiazdkowej rywalizacji zaprzęgów parokonnych prowadzi Franz Bihusch (AUS) z końmi MIRAGE i MOONSHINE (57,10 pkt), a drugie miejsce zajmuje Marcin Szymański powożący końmi BLANKA oraz POWIEW (60,97 pkt). W rywalizacji kuców CAI2* w parach prowadzi 19-letni Jonathan Grüber z Niemiec. Przejazd z końmi AMARETTO i BALIOS ukończył z wynikiem 54,44 pkt. Najlepszym polskim zawodnikiem w tym konkursie na ten moment jest Sebastian Cichocki, który z końmi BORYS EL i WEKTOR zajmuje trzecie miejsce (70,24 pkt). W czwórkach kucami powozi jedynie Friederike Vogel z Niemiec (58,01 pkt). Jednego zawodnika oglądamy też w konkursie CAI1*-H1 i jest to David Gille (GER) z koniem ESTANO (54,80 pkt). 

 

W konkursach juniorskich i U25 oglądamy tylko polskie zaprzęgi. Liderem konkursu CAIJ2*-P1 jest Hubert Górski z kucem ALEXANDRO H. (54,96 pkt). Konkurs CAIU252* dla kuców wygrała dzisiaj Katarzyna Górska z koniem HULDIINA KASSARI (57,73 pkt), a w rywalizacji dużych koni triumfował Bartosz Złoty razem z klaczą PESTI-G (48,70 pkt). 

 

 

Transmisję z konkursów międzynarodowych na żywo prowadzi zespół Świata Koni. Jutro zapraszamy do oglądania niezwykle emocjonującego maratonu, a w niedzielę będzie można śledzić na bieżąco decydująca próbę zręczności powożenia. 

 

Wyniki TUTAJ

 

Retransmisja wszystkich konkursów dostępna na www.ClipMyHorse.TV

 

 

❗️Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów filmowych w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.