Czwartkowe starty naszych reprezentantów można zaliczyć do udanych. Choć w tych najważniejszych konkursach brakowało trochę szczęścia. Najbliżej zwycięstwa była dzisiaj Aleksandra Kierznowska.

CSI4* Andalucia Sunshine Tour, Vejer de la Frontera (ESP)

Odrobiny szczęścia zabrakło Maksymilianowi Wechcie w dzisiejszym konkursie o wysokości 150 cm, w którym na ogierze Fibonacci S uzyskał wynik 4 pkt. Dwa bezbłędne przejazdy polskich zawodników oglądaliśmy natomiast w konkursie 145 cm, w którym bardzo dobre 8 miejsce zajął Łukasz Piksa na wałachu Benefis, a Maksymilian Wechta razem z ogierem Chepettano uplasował się na 20 pozycji. Kolejne „zerowe” przejazdy nasi zawodnicy zanotowali w dwóch konkursach o wysokości 140 cm. W pierwszym z nich Łukasz Piksa na wałachu Lucky Horse był 7-my, a Maksymilian Wechta na ogierze Mystique zajął 46 miejsce. W drugim konkursie o tej samej wysokości na 12 pozycji uplasował się Mściwoj Kiecoń dosiadający wałacha Cicero. Ten sam zawodnik na klaczy Cleany vd Kattevennen Z miał jeden błąd i zajął 36 miejsce. Na dwóch koniach w konkursie 135 cm wystartował Maksymilian Wechta. Na ogierze Cassiopeia pokonał parkur bezbłędnie i zajął miejsce 25. Natomiast start na ogierze Clear One ukończył z wynikiem 8 pkt.

CSI3* Arezzo Toscana Tour (ITA)

Najważniejszy czwartkowy konkurs w Arezzo miał wysokość 145 cm i był kwalifikacja do Grand Prix. Bez błędów obie fazy pokonał Sławomir Uchwat na wałachu Jetoulon PK, który uplasował się na 20 miejscu.

Dwa bezbłędne przejazdy zanotował dzisiaj Mikołaj Barański. W konkursie 140 cm zajął wysokie 6 miejsce na wałachu Qatar Donaldson Z, a na ogierze Diacontaro PS był 31 w konkursie o wysokości 130 cm.

Finał rundy koni 7-letnich rozgrywany był jako konkurs zwykły (135 cm). Bez błędów parkur pokonała Anna Szary-Ziębicka na ogierze Bimber Boy (15 m.), a Mikołaj Barański na klaczy Calitizia PS miał jeden błąd i zajął 29 miejsce.

CSI3* Gorla Minore (ITA)

W tym tygodniu zawody we Włoszech mają rangę 3*. Dobrze starty we Włoszech rozpoczął Kamil Grzelczyk, który na wałachu Senior zajął wysokie 5 miejsce w konkursie 135 cm a na wałachu Mister Dr. Heigl uplasował się na 18 pozycji w konkursie 140 cm. Natomiast swój przejazd na wałachu Wibaro w konkursie 145 cm z reprezentant Polski ukończył z wynikiem 12 pkt.

Bezbłędne przejazdy zanotował dzisiaj także Jarosław Koziarowski. Wolniejsza jazda w drugiej fazie konkursu 135 cm, w którym dosiadał wałacha King Salvador, spowodowała, że zajął 43 miejsce w klasyfikacji. Na wałachu Leonadro uplasował się na 36 pozycji w konkursie 125 cm. W tym samym konkursie startował także na wałachu Jamiro van het Equietanerhof, na którym miał 4 pkt. Z takim samym wynikiem Jarosław Koziarowski ukończył też konkurs dla koni 7 letnich, w którym wystartował na wałachu Laxton.

CSI2*/1* Lier (BEL)

Dwie nasze amazonki kontynuują starty w belgijskim Lier. Aleksandra Kierznowska na Diam’s Star ukończyła dzisiejszy konkurs 145 cm z wynikiem 4 pkt. co dało jej 44 miejsce w klasyfikacji. Konkurs o wysokości 140 cm był podzielony na dwie części ze względu na dużą ilość par. Z wynikiem 8 pkt. ukończyła go Aleksandra Kierznowska na wałachu Amerique Landais. O wiele bardziej udany był przejazd w konkursie 135 cm, w którym nasza reprezentantka zajęła bardzo dobre 5 miejsce na klaczy Luna vd Mespel. A było to możliwe dzięki bezbłędnemu przejazdowi w czasie 70,28 s. W tym samym konkursie Aleksandra Kierznowska wystartowała jeszcze na klaczy Badorette, na której miała jeden błąd.

Dzisiaj rozegrano także konkursy dla młodych koni. I bardzo niewiele brakowało by jeden z nich zakończył się zwycięstwem polskiej pary. To niewiele dokładnie oznacza 0,27 s – o tyle bowiem wolniejsza od zwycięzcy była w drugiej fazie Aleksandra Kierznowska na wałachu Klasse One w konkursie dla koni w wieku 8 lat, w którym zajęła 2 miejsce. Również konkurs dla 7-latków rozgrywany był jako dwufazowy. Bezbłędnie ukończyła go Paulina Malinowska na klaczy Pan Am, ale wolniejszy przejazd dał pozwolił na zajęcie 34 miejsca w klasyfikacji. Amazonka wystartowała tez w konkursie dla koni 5 i 6-letnich na wałachu Capri, na którym miała 4 pkt.

CSI1* Sentower Park (BEL)

Jednym reprezentantem Polski startującym na tych zawodach jest Krzysztof Okła. Dzisiejszy start na 6-letnim wałachu Mr. Herman w konkursie 110 cm ukończył bez błędów i uplasował się na 7 miejscu.