Weekend startów za granicą rozpoczynamy od wygranej Mikołaja Barańskiego w konkursie 145 cm na zawodach CSI3*, a także dobrego występu Andrzeja Opłatka w konkursie Longines Ranking w ramach CSI4*. Jeden z konkursów w Linz wygrał też Jarosław Skrzyczyński.

CSI3* Toscana Tour Arezzo (ITA)

Od dużego sukcesu nowy tydzień startów rozpoczął Mikołaj Barański. Zawodnik razem z wałachem rasy KWPN Juggle Baraka triumfował w konkursie kwalifikującym do GP, z przeszkodami o wysokości 145 cm. Z tym parkurem problemów nie miał też Adam Grzegorzewski, który na irlandzkiej klaczy Valanna zajął 7 miejsce. Krzysztof Ludwiczak razem z oldenburskim ogierem Karnac Red Wine ukończyli ten konkurs z jednym błędem na 26 miejscu.

Juggle Baraka i Mikołaj Barański

Adam Grzegorzewski bardzo dobrze zaprezentował się też w kwalifikacji do finału Silver Tour. W tym konkursie, na poziomie 140 cm, zawodnik na klaczy Fanfreluche de Rialfo Z zajął 3 miejsce. Krzysztof Ludwiczak również tu odnotował jeden błąd, tym razem na oldenburskiej klaczy Miss Kanilvia PS. Zawodnik jeździł bezbłędnie za to w konkursie 140 cm, ale w ramach Gold Tour.  Na oldenburskiej klaczy Castakka Blue PS wywalczył 5 miejsce.

Mikołaj Barański jeździł dzisiaj bezbłędnie też w konkursie 135 cm, gdzie na oldenburskim wałachu Cornnan zajął 21 miejsce. Adam Grzegorzewski na belgijskim ogierze Qaman-Expres-A również nie miał w tym konkursie błędów, a spokojna jazda także nie pozwoliła zająć miejsca w czołówce (35 m.). Jeden błąd w drugiej fazie tego samego konkursu miał Krzysztof Ludwiczak na oldenburskim ogierze Silver Draco. Mikołaj Barański odnotował dzisiaj jeszcze jeden dobry przejazd, w konkursie dla 7-latków. Na ogierze rasy KWPN Maan zawodnik był bezbłędny i zajął 8 miejsce.

CSI4* Gorla Minore (ITA)

Zawody w Gorla Minore to turniej czterogwiazdkowy, więc już pierwszego dnia oglądaliśmy rywalizację w konkursie 145 cm zaliczanym do Longines Ranking. Bezbłędnie parkur podstawowy pokonało 23 z 78 startujących par. Jedną z nich był Andrzej Opłatek startujący na hanowerskim wałachu CHACCOSSINI. W rozgrywce reprezentant Polski również nie popełnił błędu, a dobry czas zagwarantował mu 15 miejsce w końcowej klasyfikacji. O krok od rozgrywki był Michał Ziębicki, który na oldenburskim wałachu BALOU’S BATMAN nie miał błędów na przeszkodach, ale przekroczenie normy czasu oznaczało 2 pkt karne i 24 miejsce w konkursie. W przebiegu podstawowym dwa błędy miał Przemysław Konopacki na klaczy EXPRESSION’QUILL

W konkursie 140 cm Michał Ziębicki na belgijskim ogierze O'LORD DB był bezbłędny i zajął 15 miejsce. Bez presji czasu do tego parkuru podszedł Przemysław Konopacki, który na klaczy rasy KWPN KALIBER bez błędów uplasował się na 28 miejscu. Również konkurs 135 cm polscy zawodnicy potraktowali nieco rozgrzewkowo. Andrzej Opłatek na klaczy ZERO K po bezbłędnej jeździe zajął 29 miejsce. Anna Szary-Ziębicka dosiadająca holsztyńskiego ogiera BIMBER BOY, z jeszcze spokojniejszym tempem i bez błędów uplasowała się na 45 pozycji.

Miejsca w czołówce udało się zająć za to w konkursie 130 cm. Tu Michał Ziębicki dosiadał klaczy rasy KWPN FIRST LADY i uplasował się na 7 miejscu. Bezbłędna była też Anna Szary-Ziębicka, która na oldenburskim wałachu LUCIANO zajęła miejsce 11-te. Michał Ziębicki jeździł dzisiaj na czysto jeszcze w konkursie dla 6-latków, gdzie na klaczy SUMMER TIME RED WINE był 5-ty.

CSI2* Linz (AUT)

Pierwszy konkurs Gold Tour miał dzisiaj wysokość 140 cm. Miejsca w czołówce wywalczył tu Jarosław Skrzyczyński i to na dwóch koniach. Dosiadając westfalskiego wałacha BALOU H zawodnik był 5, a na 6 miejscu uplasował się w starcie na ogierze INTURIDO. Bezbłędnie ten parkur pokonał też Aleksander Lewandowski, który na ogierze rasy KWPN L.A. STYLE K zajął miejsce 9. Konkurs Silver Tour 130 cm bezbłędnie pokonał jedynie Jarosław Skrzyczyński na wałachu rasy KWPN KOMBOY. Spokojna jazda pozwoliła parze zająć 18 miejsce. W rywalizacji Bronze Tour, na poziomej 125 cm dobrze zaprezentowała się Maja Żuradzka, która na wałachu CHATTAHOOCHEE Z była 5-ta.

Rywalizację w Linz rozpoczęły również młode konie. Konkurs otwarcia dla 7/8-latków wygrał Jarosław Skrzyczyński dosiadający klaczy rasy SP SOLARIS BLUE. Bezbłędny w tym konkursie był też Filip Skrzyczyński na hanowerskim ogierze BALOUKATO i zajął 14 miejsce. Ten parkur na czysto pokonała również Magdalena Piksa na dwóch koniach. Z wałachem DONBERLINO Z była 15-ta, a na klaczy MARIE GOLDLAVSCA zajęła 20 miejsce. W młodszej grupie, koni 5/6-letnich, bezbłędnie ponownie jeździł Jarosław Skrzyczyński. Tu na holsztyńskim ogierze CASSCADOR zawodnik zajął 1 miejsce ex aequo ze swoim synem, Patrykiem Skrzyczyńskim, który startował na hanowerskim wałachu CUBE

Relacja TUTAJ

CSI3* Oliva (ESP)

Dobry przejazd w konkursie Dużej Rundy, kolejny tydzień z rzędu, odnotował Jan Chrzanowski. Dzisiaj w kwalifikacji do GP, o wysokości 145 cm, zawodnik na wałachu Chico de Hus Z był bezbłędny i zajął 16 miejsce. Zadowolona ze swoich młodych koni ponownie może być też Natalia Czernik. Wczoraj na ogierze More Than Special MG zawodniczka była 9 w finale dla koni 7-letnich, a dzisiaj w tej samej grupie na oldenburskim ogierze Cool Boy Red Wine była ponownie bezbłędna i zajęła 6 miejsce.