reklama
reklama

Artykuły

Cel mam ciągle ten sam
8

Cel mam ciągle ten sam

1 stycznia 2018

Przełom roku to na ogół czas kiedy z jednej strony dokonujemy podsumowania tego, co wydarzyło się w minionych 365 dniach, a z drugiej robimy plany na dni, które nas dopiero czekają. My zapytaliśmy o to, co ważnego zdarzyło się w 2017 roku i jakie nadzieje przynieść ma rok 2018, Adama Grzegorzewskiego.

Wibaro – niesamowity siwek z ochabskimi korzeniami
12

Wibaro – niesamowity siwek z ochabskimi korzeniami

27 grudnia 2016

Kamil Grzelczyk i siwy Wibaro podczas sopockiego CSIO wypadli najlepiej z polskich par. Niezwykle trudny parkur pokonali z jednym błędem na rowie zachwycając bardzo dobrą techniką, równą i skuteczną jazdą. To kolejny duży sukces tego teamu, na który patrzy się z ogromną przyjemnością. Jaki jest Wibaro? Czy geny dziadka Baloubet du Rouet i pradziadka Quidam de Revel mocno dają w kość?

"Szybki i wściekły" - Crazy Quick
7

"Szybki i wściekły" - Crazy Quick

2 grudnia 2015

Dziś przypominamy sylwetkę CRAZY QUICKA publikując artykuł, który ukazał się w naszym miesięczniku w listopadzie 2014 roku.

Mieć w talii Jokera
0

Mieć w talii Jokera

13 stycznia 2015 | Joker

W dniu wczorajszym pisaliśmy o odejściu na zielone pastwiska ogiera Joker, który wraz z Piotrem Morsztynem sięgał po złoto Mistrzostw Polski i wielokrotne reprezentował barwy kraju na międzynarodowych arenach. Dziś przypominamy sylwetkę tego konia (artykuł ukazał się w Świat Koni 7/2014)
Bohaterowie po latach... En Viable
22

Bohaterowie po latach... En Viable

23 października 2013

Mały koń z wielkim sercem. Tak jednym zdaniem można opisać tego konia. Te słowa mówią same za siebie, a każdy kto widział małego "diabełka" wie o czym mowa. Ogier zadziwiał swoimi możliwościami, chęcią skakania i tego jak potrafił przeprowadzać przez parkury najmłodszych zawodników.

Palegro znad wigierskich łąk i jezior
1

Palegro znad wigierskich łąk i jezior

15 marca 2013 | Palegro, ogier

6 listopada 2010 roku dla wielu fanów Palegro był bardzo smutnym dniem – serce dzielnego skoczka przestało bić. Ostatnie lata spędzał w roli reproduktora, dzięki czemu możemy oglądać na parkurach wszystko, co było najlepsze i najpiękniejsze w tym westfalskim ogierze.
Hickstead - wyjatkowy koń
0

Hickstead - wyjatkowy koń

1 grudnia 2011 | sylwetka konia, Hickstead

Hickstead był wyjątkowym koniem nie tylko dlatego, że wygrał w swoim życiu wiele konkursów i kilka medali. Nie tylko dlatego, że stali się wraz ze swoim jeźdźcem bohaterami narodowymi. Nie tylko dlatego, że byli ulubieńcami milionów fanów jeździectwa na świecie. Ale też i dlatego, że odmienił życie swojego jeźdźca – pojawił się w nim w odpowiednim momencie.
Jędrusia - Starsza Dama z klasą
0

Jędrusia - Starsza Dama z klasą

1 listopada 2011 | sylwetka konia, Piotr Piasecki, WKKW, Jędrusia

Słoneczna sobota na sopockim hipodromie podczas zawodów WKKW zgromadziła wiele końskich sław. Wśród nich żywiołowa kasztanowata klacz znana ze startów pod Piotrem Piaseckim. Tym razem w siodle Jan Piasecki. Dwudziestoletnia klacz zachowuje się jak niesforny koński podlotek. Z niecierpliwością czeka na start. Od razu widać, że to rasowy WKKW-ista. Do tego z niesamowitą historią...
Czarnolas
0

Czarnolas

1 października 2011 | sylwetka konia, Kokowska Katarzyna, Czarnolas, WKKW

Kibice WKKW doskonale znają duet Katarzyna Kokowska – Czarnolas. Ten dzielny wierzchowiec tak jak dobre wino wraz z wiekiem staje się coraz lepszym sportowcem i sięga po kolejne laury. Tak jak Jan Kochanowski opiewał trenami miejscowość, gdzie miał w zwyczaju siadać pod lipą i pisać kolejne utwory, tak i amazonka, kibicie i przyjaciele Czesia mogą godzinami z pasją opowiadać o tym folblucie. Ale od początku...
Ekwador vel Prosiaczek
0

Ekwador vel Prosiaczek

1 września 2011 | sylwetka, skoki, Aleksandra Lusina, Ekwador

Wydawać się może, że konie chodzące w sporcie niemal od początku są szykowane na taki wyczyn, rodzą się z konkretnych kojarzeń, dorastają w konkretnych rękach i pokonują kolejne szczebelki sukcesu. Historia naszego bohatera jest jednak inna. Wygląda niemal jak z filmu. Oto koń, który nie pokazywał się zbytnio na poziomie zawodów regionalnych, a walczy o najwyższe laury na krajowych i zagranicznych parkurach.