W najważniejszym sobotnim konkursie zawodów Saut Hermès w Paryżu  najlepsza była reprezentantka Szwecji. Na listę zwycięzców wpisali się też reprezentanci gospodarzy Roger-Yves Bost i Simon Delestre.

Tradycją zawodów Saut Hermès jest sobotni konkurs o nagrodę Le Saut Hermès, w którym startuje 10 amazonek i 10 zawodników. Wszystkie 20 par wystartowało w dwóch nawrotach o wysokości 155 cm. I najlepszy czas przy wyniku 0 pkt. po obu przejazdach uzyskała Angelica Augustsson Zanotelli/SWE na doświadczonej klaczy Kalinka van de Nachtegaele. Odważna jazda pozwoliła jej przekroczyć celowniki po upływie 43,87 s. Na drugim miejscu uplasował się Max Kühner/AUT dosiadający wałacha EIC Up Too Jacco Blue, który drugi nawrót ukończył w czasie 44,08 s. Minimalnie wolniejszy był doskonale znany polskiej publiczności Kristaps Neretnieks dosiadający ogiera Palladium KJV (0/44,11 s) i to on zajął miejsce trzecie. Warto dodać, że reprezentant Łotwy odniósł już jedno zwycięstwo w Paryżu w - piątkowym konkursie 150 cm był najlepszy na klaczy Quintes

W rozegranym wieczorem konkursie z Jokerem o wysokości 150 cm najszybszy przejazd należał do ulubieńca publiczności Rogera Yves Bosta/FRA który na klaczy Ever de Turan pokonał bezbłędnie parkur w czasie 42,34 s. Na miejscu drugim uplasował się Hans-Dieter Dreher/GER na klaczy Jiniki (43,05 s), a trzeci był Simon Delestre/FRA na klaczy Acatitla LS (43,25 s). Ten zawodnik zapewnił sobie w zwycięstwo w porannym konkursie o wysokości 150 cm, w którym dosiadał klaczy Olga van de Kruishoeve. Ten konkurs zdominowany został przez reprezentantów gospodarzy, którzy zajęli 5 czołowych miejsc. Drugi w klasyfikacji był Philippe Rozier na ogierze Le Coultre de Muze, który wyprzedził Kevina Stauta dosiadającego klaczy Cloe GP Z.

Zdjęcia: Le Saut Hermès/ Jessica Rodrigez