Sobota przyniosła kolejne bardzo dobre przejazdy Polaków w Salzburgu. Niepodważalny sukces odniósł tam Andrzej Opłatek zajmując drugie miejsce w finale serii EY CUP. Po dniu przerwy bezbłędnie w konkursie LR jeździł Adam Grzegorzewski w Hiszpanii. W Belgii Jarosław Skrzyczyński ukończył finał CSIYH na drugiej pozycji.

Mediterranean Equestrian Tour Spring CSI3*/1*/YH, week II, Oliva (ESP)

Po wczorajszym wietrznym dniu konkursy powróciły na parkury ośrodka w Olivie. Adam Grzegorzewski w sobotę zmierzył się z dwoma konkursami. Na wałachu JACUZZY wystartował w konkursie 135 cm Gold 2. Para pokonała konkurs bez zrzutek, jednak drobne przekroczenie normy czasu skutkowało 1 pkt karnym. W konkursie 145 cm, zaliczanym do Światowego Rankingu dosiadał wałacha ISSEM. Bezbłędnie pokonali obie fazy konkursu i ostatecznie zajęli 13 miejsce.

Wyniki TUTAJ

Neurosocks Amadeus Horse Indoors CSI4*/U25, Salzburg (AUT)

Pierwszym z sobotnich konkursów w jakim wystartowali polscy zawodnicy był zaliczany do Longines Ranking konkurs 150 cm. Przemysław Konopacki dosiadał tam hanowerskiego wałacha VASCO. Para pokonała parkur z 1 pkt karnym za przekroczenie normy czas, co dało im 11 miejsce w konkursie. Andrzej Opłatek, w starcie na holsztyńskim wałachu LE CORDIAL, ukończył konkurs z jednym błędem. Ten sam zawodnik w konkursie finałowym serii EY CUP U25 dosiadał oldenburskiego wałacha DIAROUBET.  Wysokość przeszkód w tym konkursie sięgała 155 cm, a polska para była jedną z trzech które zakwalifikowały się do rozgrywki. Z jednym błędem i najlepszym czasem rozgrywki konkurs ukończyli na wysokim, drugim miejscu. Wieczorem obaj nasi reprezentanci wystartowali w jeszcze jednym konkursie zaliczanym do Światowego Rankingu. Był to konkurs zwykły z rozgrywką, w  którym przeszkody miały wysokość 155 cm. Andrzej Opłatek dosiadał oldenburskiego wałacha STAKKATAN. Z parkuru przebiegu podstawowego zjechali z wynikiem 12 pkt karnych. Przemysław Konopacki wystartował na wałachu rasy KWPN DUKE. Niestety zawodnik zrezygnował z ukończenia konkursu.

Azelhof CSI2*/1*/YH Lier (BEL)

Jarosław Skrzyczyński sobotnie konkursy rozpoczął od startu na ogierze rasy KWPN INTURIDO w konkursie 135 cm, w którym mieli jeden błąd. W konkursie finałowym dla koni 7-letnich bezbłędnie w obu fazach jeździł na meklemburskiej klaczy BARCELONA. Para ukończył zmagania na wysokim, drugim miejscu. W tym samym konkursie, na wałachu rasy SP SANTOS HIPPICA zawodnik miał 14 pkt karnych w pierwszej fazie. Z konkursem 140 cm zmierzył się na niemieckim ogierze OLIMPIC STAR. Po bezbłędnym przejeździe para zakwalifikowała się do rozgrywki gdzie mieli jeden błąd (12 miejsce). Na hanowerskim wałachu QUICK STEP Jarosław Skrzyczyński wystartował w konkursie 130 cm. Parkur pokonali bez zrzutek, ale drobne przekroczenie normy czasu skutkowało 1 pkt karnym.

Relacja na żywo z zawodów w Salzburgu i Lier, w których startują reprezentanci Polski, dostępna jest za pośrednictwem platformy ClipMyHorse.Tv. Serdecznie zapraszamy do śledzenia i kibicowania naszym zawodnikom online. Jednocześnie zachęcamy do skorzystania z 30-dniowej, bezpłatnej subskrypcji serwisu, która umożliwia m.in. dostęp do zakończonych już konkursów.