Zakończył się tydzień zmagań polskich zawodników poza granicami Polski. W Hiszpanii trzeci dzień z rzędu dobry przejazd w konkursie 145 cm LR zaprezentował Adam Grzegorzewski. W Austrii Andrzej Opłatek zajął wysokie drugie miejsce w Grand Prix EY Cup i dobrze jeździł w GP CSI2*.

 

 

Mediterranean Equestrian Tour Spring Week I, Oliva Nova (ESP)

Ostatniego dnia pierwszego tygodnia MET Adam Grzegorzewski wystartował w dwóch konkursach. Pierwszym z nich był konkurs 140 cm Gold 2. Dosiadał tam klaczy STAKATA. Para zjechała z parkuru pierwszej fazy z wynikiem 8 pkt karnych. W Grand Prix 145 cm LR wystartował na wałachu ISSEM. Konkurs ukończyli na 20 miejscu z jednym pkt karnym za przekroczenie normy czasu w przebiegu podstawowym. W konkursie zwyciężył reprezentant Francji Julien Epaillard dosiadający wałacha USUAL SUSPECT D’AUGE.

 

Wyniki TUTAJ

 

Salzburg Arena CSI2*/YH1*/U25/J  Salzburg (AUT)

Nasi reprezentanci niedzielne konkursy rozpoczęli od występu Andrzeja Opłatka w konkursie Grand Prix EY Cup z przeszkodami o wysokości 145 cm. Zawodnik dosiadał oldenburskiego wałacha DIAROUBET. Para odnotował dwa czyste przejazdy, a konkurs ostatecznie ukończyli na wysokim, drugim miejscu. W konkursie Grand Prix CSI2* 145 cm LR wystartowali oboje nasi reprezentanci. Przemysław Konopacki dosiadał wałacha rasy KWPN DUKE. W przebiegu podstawowym przydarzyły im się dwa błędy. Andrzej Opłatek, startujący na oldenburskim wałachu CONTHINDER, miał bezbłędny przejazd w przebiegu podstawowym i zakwalifikował się do rozgrywki. Tam miał jedną zrzutkę i ostatecznie zajął 13 miejsce. W konkursie zwyciężył zawodnik z Holandii Tom Schellekens dosiadający ogiera FIARABO.

 

 

Wyniki TUTAJ