W pierwszym nawrocie finału w kategorii młodych jeźdźców nie było przejazdu bez punktów karnych. Jedyną amazonką, która nie miała zrzutek była Lena Maruszak na wałachu Jetoulon van de Rietvenne, ale przekroczyła ona normę czasu za co otrzymała 3 pkt. Prowadząca po półfinałach Magdalena Piksa dosiadała w finale wałacha Milow Prova, na którym miała dwa błędy i spadłą w klasyfikacji na miejsce drugie. W drugim nawrocie dwie pary przejechały bezbłędnie i to im zapewniło dwa najcenniejsze medale. W Mistrzostwach Polski zwyciężył Aleksander Lewandowski na klaczy Jazzmir van het Halderfthof, który ukończył zmagania z wynikiem 5,95 pkt. Medal srebrny zdobyła Juliana Suska dosiadająca klaczy Cascadeuce (9,01 pkt) a medal w kolorze brązowym wywalczyła Magdalena Piksa (12 pkt). Na miejscu czwartym uplasował się Maximilian Parkitny dosiadający wałacha Ferrari K (14,27 pkt).