Bardzo dużo emocji przysporzył, przede wszystkim zawodnikom, finał HMP Młodych Jeźdźców. W drugim nawrocie oglądaliśmy 10 zawodników, którzy startowali w odwrotnej kolejności do zajmowanych miejsc. Jako ostatni na parkur wjechał Aleksander Lewandowski na belgijskiej klaczy JAZZMIR VAN HET HALDERTHOF, którzy jak do tej pory utrzymywali czyste konto. W drugim nawrocie para nie ustrzegła się błędu, ale mimo to, udało im się zwyciężyć w końcowej klasyfikacji. Tym samym Aleksander Lewandowski, wciąż junior, został nowym, złotym medalistą HMP-B Młodych Jeźdźców. Co ciekawe, pozostałe dwa miejsca na podium zajęły również juniorki. Srebrny medal wywalczyła Aleksandra Wypchło startująca na wałachu rasy Zangersheide CASALEO Z. Wynik końcowy tej pary w Mistrzostwach to 8,27 pkt karnego. Na trzecim miejscu podium stanęła Olga Skrobacz wspólnie z hanowerskim wałachem QUINCY (10,16 pkt karnego).