W Arezzo po raz drugi zagrano hymn Polski dla Amelii Zięby, która ponownie triumfowała w konkursie CSIJ. Swoje konkursy wygrały też amazonki na międzynarodowych zawodach ujeżdżeniowych na Słowacji. 

 

 

CSI3* Arezzo Toscana Tour (ITA)

Fantastyczną formę we Włoszech prezentuje 15-letnia Amelia Zięba startująca na wałachu GEZANT. Para dzisiaj ponownie sięgnęła po zwycięstwo w konkursie 130 cm CSIJ. W sobotę rozegrano też jeden z konkursów 145 cm LR, z którym zmierzył się Sławomir Uchwat. Zawodnik na wałachu rasy KWPN JETOULON PK zjechał z tego parkuru z wynikiem 0 pkt karnych, ale spokojna jazda dała dopiero 20 miejsce w klasyfikacji. W konkursie 140 cm bezbłędny był dzisiaj Michał Ziębicki  startujący na oldenburskim wałachu BALOU’S BATMAN. Czas drugiej fazy dał parze 15 miejsce w konkursie. Na swoim drugim koniu, klaczy rasy KWPN FIRST LADY, zawodnik miał jedną zrzutkę w drugiej fazie tego konkursu.  

 

Dobrą formę prezentują też zawodnicy w konkursach CSI1*. Dzisiaj na parkurze 110 cm trzeci był Maciej Mączka startujący na wałachu rasy KWPN JUPITER. Miejsce w czołówce zajęła też Katarzyna Kieljan-Mączka, która razem z wałachem rasy KWPN LIBONACCI była siódma. Maciej Mączka odnotował też bezbłędny przejazd w konkursie 115 cm, gdzie na wałachu ALFREDO ALFARVAD Z zajął miejsce 14-te. W konkursie 125 cm bezbłędnie jeździła Natalia Czernik na ogierze rasy KWPN MORE THAN SLECIAL MG. W tym samym konkursie Anna Szary-Ziębicka na belgijskim wałachu QADIR VAN DE NOORDHEUVEL miała w sumie 6 pkt karnych. 

 

Wyniki TUTAJ

 

 

CDI3* Motesice (SVK) 

Rywalizacja na Słowacji rozpoczęła się już w piątek. W pierwszym konkursie w ramach CDI3*, programie Grand Prix, bardzo dobrze zaprezentowała się Aleksandra Szulc startująca na wielkopolskim wałachu BREAKDANCE. Para z wynikiem 68,957% uplasowała się na 2 miejscu. Trzecia w tym konkursie była Anna-Maria Gawłowska, która na ogierze rasy SP CARDAMON uzyskała 62,130%. Dobre przejazdy oglądaliśmy w piątek też w konkursie CDIJ. Tu trzecie miejsce wywalczyła Julia Jokiel startująca na wałachu J’ADORE. Ten przejazd oceniono na 67,374%. Zaraz za nią uplasowała się Sophie May na westfalskim wałachu FASHIONSTYLER, z wynikiem 67,273%. Naszych reprezentantów oglądamy również w konkursach CPEDI. W konkursie Para GP A IV drugie miejsce zajęła Monika Bartyś na wałachu rasy SP CASPAR z wynikiem 69,260%. Dominika Pączek na niemieckim wałachu LUCATONI w programie Inter A V została oceniona na 65,238%, a Dominik Ast w konkursie  Para GP A III zajął trzecie i czwarte miejsce odpowiednio na oldenburskiej klaczy FAMME DE MATCHO (66,000%) i oldenburskim wałachu DON MATCHO’S (64,111%). 

 

W sobotę udało się uzyskać jeszcze lepsze wyniki. W konkursie Grand Prix Special najlepiej zaprezentowała się Aleksandra Szulc startująca na wałachu BREAKDANCE. Ich zwycięski przejazd oceniono dzisiaj na 69,383%. Ponownie na miejscu trzecim uplasowała się Anna-Maria Gawłowska na ogierze CARDAMON. Przejazd tej pary oceniono na 63,298%. Dobrą formę utrzymały też juniorki. W konkursie indywidualnym CDIJ drugie miejsce wywalczyła Julia Jokiel startująca na wałachu J’ADORE. W dzisiejszym przejeździe uzyskali 69,019%. Na miejscu czwartym w tym konkursie uplasowała się Sophie May w starcie na wałachu FASHIONSTYLER (66,520%). Zwycięstwo w sobotę odniosła także Monika Bartyś, która na wałachu CASPAR uzyskała wynik 70,360 w programie Para GP B IV. Swój konkurs ukończyła też Dominika Pączek, która dzisiaj na niemieckim wałachu LUCATONI w programie Para Inter B V uzyskała wynik 65,000%. Ostatnim zawodnikiem jaki prezentował się w sobotę na czworoboku był Dominik Ast. W konkursie Para GP B III na oldenburskiej klaczy FEMME DE MATCHO był trzeci z wynikiem 64,556%, a na oldenburskim wałachu DON MATCHO'S zajął miejsce czwarte z wynikiem 63,944%. 

 

Wyniki TUTAJ 

 

 

CSI2*/1* Lier (BEL)

Jeden błąd pozbawił dzisiaj Aleksandrę Kierznowską kolejnego zwycięstwa w Belgii. W finale dla koni 8-letnich 140 cm, na wałachu rasy KWPN KLASSE ONE, zawodniczka uzyskała najlepszy czas w rozgrywce, ale z jedną zrzutką musiała zadowolić się 6 miejscem w konkursie. Jeden błąd amazonka odnotowała też w konkursie 145 cm LR, gdzie dosiadała wałacha AMERIQUE LANDAIS. Paulina Malinowska była dzisiaj bezbłędna w konkursie 130 cm gdzie dosiadała holsztyńskiej klaczy BE CLEAR SR. Czas przejazdu pozwolił na zajęcie 17-go miejsca. Na hanowerskiej klaczy PAN AM zawodniczka miała dwa błędy w konkursie dla 7-latków. 

 

Wyniki TUTAJ 

Relacja TUTAJ 

 

 

CSI4* Andalucia Sunshine Tour, Vejer de la Frontera (ESP)

Sobota nie przyniosła Polakom szczęścia w Hiszpanii. Najlepszy wynik uzyskał dzisiaj Maksymilian Wechta w konkursie 145 cm, gdzie startował na niemieckim ogierze FIBONACCI S. Para miała tu jeden błąd. W konkursie o podobnej wysokości zawodnik wystartował na holsztyńskim ogierze MYSTIQUE. Z tego parkuru zjechali z dwoma błędami. Dwa błędy i przekroczenie normy czasu w tym konkursie miał też Łukasz Piksa, który startował na wałachu rasy SP LUCKY HORSE. Dało to w sumie 10 pkt karnych. 

 

Wyniki TUTAJ

Relacja TUTAJ 

 

 

CSI3* Gorla Minore (ITA)

Formę w konkursach dla 7-latków utrzymują Jarosław Koziarowski i wałach rasy KWPN LAXTON. Dzisiaj po bezbłędnym przejeździe, w przebiegu podstawowym i rozgrywce, uplasowali się na wysokim, trzecim miejscu.  

Z konkursem 145 cm zmierzył się dzisiaj Kamil Grzelczyk, który do tego startu wybrał wałacha rasy SP WIBARO. Para zjechała z tego parkuru z wynikiem 4 pkt karne. W konkursie 140 cm oglądaliśmy trzy polskie przejazdy. I tu bardzo dobrze zaprezentował się Kamil Grzelczyk w starcie na westfalskim wałachu MISTER DR HEIGL. Po bezbłędnym i szybkim przejeździe zajęli 4 miejsce w konkursie. Na swoim drugim koniu, wałachu rasy SP SENIOR, zawodnik miał jedną błąd. Taki sam wynik uzyskał też Jarosław Koziarowski startujący na wałachu KING SALVADOR

 

Wyniki TUTAJ