Podwójne „zero” w dzisiejszym konkursie Longines Nations Cup EEF Series w Aalborg zanotowali Dawid Kubiak i Tomasz Miśkiewicz.

Pierwszym reprezentantem Polski w PN był Andrzej Opłatek dosiadający wałacha Diaroubet. Zatrzymanie przed rowem z wodą, zrzutka i przekroczenie normy czasu sprawiły, że wynik wyniósł 34 pkt. Nie było to idealne rozpoczęcie konkursu, ale dwie kolejne pary – czyli Dawid Kubiak na wałachu Flash Blue B i Tomasz Miśkiewicz na klaczy Stakato Lazar - ukończyły swoje przejazdy bez błędów dzięki czemu zespół Polski zachował szansę na zajęcie miejsca w czołówce klasyfikacji. Niewiele brakowało by z wynikiem 0 pkt. swój przejazd ukończył również Adam Grzegorzewski na klaczy Fanfreluche de Rialfo Z. Błąd na ostatniej przeszkodzie oznaczał 4 pkt. I z takim właśnie wynikiem zespół Polski ukończył pierwszy nawrót co pozwoliło na zajęcie 5 miejsca w klasyfikacji.

Tomasz Miśkiewicz na klaczy Stakato Lazar

W drugim nawrocie Andrzej Opłatek na Diaroubet miał trzy błędy – na rowie z wodą, stojącej po nim stacjonacie i ostatnim w parkurze okserze co dało wynik 12 pkt. Dawid Kubiak i mocno pracujący zadem w skoku wałach Flash Blue B ponownie pokonali parkur bez błędów. Również Tomasz Miśkiewicz na 9-letniej klaczy Stakkato Lazar ukończyli swój przejazd bez punktów karnych. I dokładnie tak samo jak w pierwszym przejeździe Adam Grzegorzewski miał błąd na ostatniej przeszkodzie. Szkoda bo oba przejazdy tego zawodnika i klaczy Fanfreluche de Rialfo Z były bardzo dobre.

Dawid Kubiak na wałachu Flash Blue B

Tym samym zespół Polski ukończył konkurs Pucharu Narodów w Aalborg z wynikiem 8 pkt. To oznaczało zajęcie 4 miejsca w końcowej klasyfikacji. Taki sam wynik punktowy miały też drużyny Danii (2 m.) i Niemiec (3 m.), ale ponieważ czas łączny ich przejazdów był lepszy niż zawodników z Polski to uplasowały się na wyższych pozycjach. Zwyciężyła drużyna USA, która ukończyła konkurs PN z wynikiem 0 pkt.

Przed Pucharem Narodów rozegrano jeszcze dwa inne konkursy w ramach CSIo3* i CSI1*. Bezbłędny przejazd w dwufazowym konkursie o wysokości 140 cm zanotował Andrzej Opłatek na wałachu Le Cordial, który z czasem 34,38 s uplasował się na 15 miejscu. Na wałachu Nordsturm 15 zawodnik nie miał błędów w pierwszej fazie, ale za przekroczenie normy czasu otrzymał 2 pkt.

Również konkurs o wysokości 135 cm rozegrany był jako dwufazowy. Ponownie bardzo dobre przejazdy zanotował Tomasz Miśkiewicz, który na klaczy Vhs Caira uplasował się na wysokim 6 miejscu, a na klaczy Vanilia Lazar był 9 w klasyfikacji. Bezbłędnie parkur pokonał także Dawid Kubiak na ogierze Szuler, który zajął miejsce 24.

Retransmisja konkursu Pucharu Narodów z polskim komentarzem są dostępna na platformie ClipMyHorse.TV