W dniach 2-4 sierpnia zapraszamy państwa do KJ Classic w Solcu Kujawskim na pierwszy w historii Sportowy Championat Koni Ujeżdzeniowych. W zawodach tych może wziąć udział każdy kto posiada młodego konia ujeżdżeniowego.

 

Organizatorzy wzorując się na rozwiniętych krajach Europy zachodniej zaplanowali przeprowadzenie rywalizacji młodych koni w których główny nacisk położony jest na sportowe predyspozycje młodych koni. Poza znanymi już od lat w Polsce kategoriami koni 4, 5 i 6-letnich, po raz pierwszy wybraną zostaną najlepsze konie 3-letnie, 7-letnie, a także championy w wieku 8-10 lat. Konie 3-letnie oceniane będą pod siodłem w trzech podstawowych chodach, a także w trakcie prezentacji w ręku gdzie oceniany będzie ich typ i pokrój. Wzorem naszych zachodnich sąsiadów prezentowane one będą jednocześnie na czworoboku w grupach 3-4 koni. Kategoria koni 7-letnich, po raz pierwszy rozegrana będzie wg. programu międzynarodowej federacji jeździeckiej FEI. Kolejną nowością jest kategoria koni 8-10 lat, gdzie ocenione będą ich zdolności jako przyszłych koni Grand Prix.

 

Konie 4,5,6-letnie spełniające wymogi regulaminu MPMK w ujeżdżeniu będą mogły równolegle uzyskać kwalifikacje do finału Mistrzostw Polski Młodych Koni. Konkursy sędziowane będą przez sędziów z uprawnieniami międzynarodowymi w tym zaproszonych sędziów zagranicznych.

 

Do wzięcia udziału w Sportowym Championacie Koni Ujeżdżeniowych nie są wymagane kwalifikacje. W imprezie mogą brać udział konie zarówno hodowli polskiej jak i zagranicznej, zarówno klacze, ogiery jak i wałachy, a wszystkie konie mają prawo do nagród finansowych.

 

Równocześnie odbędą się też zawody ogólnopolskie w ujeżdżeniu, a w samym tylko Sportowym Championacie Koni Ujeżdżeniowych organizator zapewnia minimalną pulę nagród w wysokości 25000zł.

 

Pomysł rozegrania Championatu jest owocem współpracy wielu osób zaangażowanych w jeździectwo, w tym zawodników, trenerów, sędziów. Środowisko ujeżdżeniowe wspólnie zadbało również o liczną grupę sponsorów takich jak Pomorski Związek Jeździecki, BM Horse, Bagramet, Gilmet, Talex, Pupil Foods, Cheval Gabinet Weterynaryjny, Mazurek Horse Team, Sklep Jeździecki Bergo, X-Horse, Comodo, Biuro Obsługi Budownictwa, Paweł Wielus, Stajnia Majestic, HorseLex,

 

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału i przyczynienia się do budowania ujeżdżeniowej przyszłości Polski!

 

W załącznikach:

  • Regulamin rozgrywek
  • Programy dla koni 3-letnich i 7-letnich

 

Fot. Agnieszka Wiatrowska