Nowy tydzień startów naszych za granicą rozpoczynamy od zwycięstwa Jarosława Skrzyczyńskiego w Belgii. Nie zabrakło też bezbłędnych przejazdów w konkursach Longines Ranking. Pierwszy z PN w Linz zespół Dzieci ukończył na 5 miejscu.

CSIO Youth Nations Cup, Linz (AUT)

Zawody w Linz rozpoczęły się już wczoraj i to z sukcesami dla polskiej reprezentacji. Konkurs otwarcia CSIOY 130 cm wygrała Aleksandra Kierznowska startująca na wałachu rasy KWPN IRONMAN. Dzisiaj amazonka zdecydowanie nie zwolniła tempa, bo w porannym konkursie CSIU25 135 cm na klaczy rasy KWPN BADORETTE zajęła drugie miejsce. W tym samym konkursie błędów na przeszkodach nie popełniła też Julia Ganowska startująca na ogierze rasy KWPN JORNIAN BLUE F i z 2 pkt za czas uplasowała się na 5 pozycji. Dla juniorów rozegrano tylko jeden konkurs, 125 cm z jokerem. Komplet punktów zdobyła w nim Nell Sówka na oldenburskim wałachu DIGISPORT MALIK i zajęła 10 miejsce.

IRONMAN i Aleksandra Kierznowska

Dobrą formę prezentują też zawodnicy CSIOCh. Wczoraj w czołówce swoich konkursów uplasowali się m.in. Alicja Kosmol na klaczy FEREUSA i Adam Goszczyński na klaczy LORINA oraz Hanna Pis na wałachu REBELIANT i Paulina Słoniec na klaczy CHOCO LADY. Ta grupa wystartowała dzisiaj też w najważniejszym konkursie dla tych zawodów, czyli Pucharze Narodów. Polskę reprezentowali Alicja Kosmol na klaczy CLEARWATER PP Z, Zuzanna Kuczerawy na klaczy URACA II, Adam Goszczyński na wałachu CHARLTON oraz Helena Gola na klaczy CARBONARA MK. Zespół zakwalifikował się do drugiego nawrotu. Tam mieli 5 pkt karnych, co w połączeniu z 9 pkt z pierwszej części konkursu dało 14 pkt karnych i 5 miejsce. Jako jedyna podwójne zero odnotowała Helena Gola. Indywidualnie wysokie, drugie miejsce zajęła Lila Kulesza razem z wałachem SHERLOCK. Konkurs Pucharu Narodów rozegrano też dla zawodników na kucach. Tu nie mieliśmy swojej drużyny, ale indywidualnie bardzo dobry przejazd zanotowała Olga Patecka, która na wałachu BOCO AN MHUILEANN miała jedynie przekroczenie normy czasu i z 2 pkt karnymi zajęła 3 miejsce.

Relacja TUTAJ

CSI3* Opglabbeek (BEL)

Zawody w Sentower Park również licznie w tym tygodniu wybrali polscy zawodnicy. Już pierwszego dnia rozegrano konkurs 145 cm zaliczany do Longines Ranking. Wystartował w nim Michał Ziębicki na dwóch koniach. Na belgijskim ogierze O'Lord DB zawodnik nie miał błędów i uplasował się na 22 miejscu. W starcie na oldenburskim wałachu Balou's Batman przydarzył mu się jeden błąd.

Już pierwszego dnia zawodów wybrzmiał też hymn Polski, a to za sprawą zwycięstwa Jarosława Skrzyczyńskiego w konkursie 140 cm, w którym dosiadał westfalskiego wałacha Balou H. Na swoim drugim koniu, wałachu rasy KWPN Komboy, zawodnik również nie miał błędów. W czołówce tego konkursu uplasowała się też juniorka Eliza Zawadzka, która na hanowerskiej klaczy Ina zajęła 5 miejsce.  Zawodniczka bardzo dobrze zaprezentowała się też w konkursie 135 cm, gdzie na klaczy Valkiria wywalczyła 3 miejsce. Bezbłędnie i w dobrym czasie ten sam parkur pokonał też Michał Ziębicki startujący na klaczy rasy KWPN First Lady i uplasował się na 9 miejscu. Na czysto w tym konkursie jeździła jeszcze Anna Szary-Ziębicka na oldenburskim wałachu Luciano (26 m.)

W ramach CSI1* dwa bezbłędne przejazdy w konkursie 130 cm odnotowała Maria Brańka-Borja startująca na holsztyńskiej klaczy Camilla 139 oraz na wałachu Innocent van het Hulgenrode Z. Zawodniczka zajęła odpowiednio 15 i 17 miejsce w konkursie. W konkursie 120 cm bezbłędna była Eliza Zawadzka w starcie na klaczy rasy KWPN Lemonade TN (21 m.), a Krzysztof Okła na wałachu rasy SBS Feeling de La Houssiere miał 2 pkt karne za przekroczoną normę czasu.

Dobre rozpoczęcie odnotowały też młode konie. W konkursie dla 7/8-latków bezbłędnie jeździła Anna Szary-Ziębicka na holsztyńskim ogierze Bimber Boy i zajęła 8 miejsce. Błędów na przeszkodach nie miał też Krzysztof Okła razem z wałachem rasy KWPN Mr. Herman, ale ta para przekroczyła normę czasu w pierwszej fazie i doliczono im 2 pkt karne. W młodszej grupie, 5/6-latków, bezbłędny i szybki był Jarosław Skrzyczyński startujący na hanowerskim ogierze Constable i uplasował się na 2 miejscu,

CSI4* Montefalco (ITA)

W konkursach czterogwiazdkowych śledzimy zmagania Andrzeja Opłatka. Na hanowerskim wałachu CHACCOSSINI zawodnik wystartował w konkursie 140 cm, który pokonał bez błędów, ale z przekroczeniem normy czasu (1 pkt, 28 m.). Andrzej Opłatek wystartował też w konkursie 145 cm LR na klaczy ZERO K. Para zakwalifikowała się do drugiej fazy. Tam jednak nieporozumienie przed jedną z przeszkód i błąd kosztowało zawodnika łącznie 12 pkt karnych. Dużo lepiej zawodnik pokazał się w konkursie 135 cm, w którym na holsztyńskim wałachu LE CORDIAL był bezbłędny i zajął 10 miejsce.

CSI3* St Tropez - Grimaud (FRA)

Z konkursem 145 cm LR zmierzył się dzisiaj też Jacek Polikowski we Francji. Zawodnik dosiadał meklemburskiego ogiera Lector. Dwufazowy parkur pokonali bezbłędnie i uplasowali się na 14 miejscu. Na holsztyńskim wałachu Celtic zawodnik wystartował w konkursie 140 cm, w którym mieli w sumie 5 pkt karnych (19 m.).