W tym tygodniu najważniejszymi zawodami krajowymi były Zawody Ogólnopolskie o randze 1* w Lesznie.

Do rozgrywki konkursu Grand Prix zakwalifikowało się 4 zawodników. Ale tylko jeden z nich nie miał w niej błędów i tym samym odniósł zasłużone zwycięstwo. Tym zawodnikiem był Jarosław Skrzyczyński, który startował na 9-letnim ogierze KALYAN ‘L’, który ukończył swój przejazd w świetnym czasie 32,56 s. Miejsce drugie zajął Marcin Wesoły na wałachu Krekboy Fortuna, który rozgrywkę ukończył z wynikiem 4 pkt. i w czasie 34,81 s. Taki sam wynik punktowy, ale trochę gorszy czas uzyskał Łukasz Troszczyński na wałachu Baghera i to on zajął miejsce 3.

Finał rundy średniej rozegrany został jako konkurs dwufazowy. Najlepszy wynik uzyskała w nim Magda Kamińska-Kumorek na klaczy Choco Lady (0/26,94 s). Miejsce drugie zajął Jarosław Skrzyczyński na 7-letnim wałachu Maestro B (0/28,25 s), a trzeci był Marek Wacławik dosiadający klaczy Elanna PS (0/28,32 s).

W finale małej rundy o wysokości 120 cm zwycięstwo odniósł Jarosław Skrzyczyński na 6-letnim ogierze Constable (0/56,58 s). Za nim uplasowali się Marek Wacławik na klaczy Comme Si i Marcelina Łazik na wałachu Digisport Quattro.

Zwycięstwem Hanny Jachimowicz oraz klaczy Zamora Queen zakończył się finał małej rundy o wysokości 110 cm. Kolejne miejsca zajęli Andrzej Głoskowski na wałachu Torez vd Nosahoeve Z i Agata Marczak dosiadająca klaczy Lady-Like BS.