W sobotę w Jakubowicach rozegrano pierwsze konkursy finałowe, w tym te zaliczane do Polskiej Ligi Jeździeckiej. W kategorii Open komplet punktów zebrał Wiktor Larkowski, a w Rundzie Młodzieżowej Hanna Pazera.

W ramach PLJ zawodnicy w tym roku zbierają punkty w trzech rundach. Jedną z nich, której finał dzisiaj oglądaliśmy, jest runda Open z przeszkodami o wysokości 125 cm. Do rozgrywki tego finału zakwalifikowało się 5 par, a zwyciężył Wiktor Larkowski, który na ogierze rasy SP AMAT M jako jedyny zachował czyste konto w konkursie. Drugie miejsce wywalczyła Julia Przybycień startująca na holsztyńskiej klaczy CONDITA, a podium zamknęła Aleksandra Szpryngiel razem z klaczą rasy KWPN H OBERLINA B.

AMAT M i Wiktor Larkowski

W finale PLJ rywalizowali też zawodnicy Rundy Młodzieżowej. Był to konkurs zwykły z rozgrywką, w której wystartowało 5 par. Trzy zachowały tam czyste konto, a najlepsza okazała się Hanna Pazera startująca na klaczy A GOLDEN TRUUS HZ. Na drugim miejscu uplasowała się Karmela Wolniewicz razem z niemieckim wałachem VAGABOND DE LUX, a trzecie miejsce zajęła Michalina Czarkowska w starcie na holsztyńskiej klaczy DIARETINA

A GOLDEN TRUUS HZ i Hanna Pazera

Dzisiaj zakończyła się też rywalizacja w rundzie koni 5-letnich. Po trzech konkursach najwyżej ocenioną parą zostali Tomasz Kumorek i wałach rasy KWPN OLENA. Ich łączny wynik to 24,66 pkt. Ten zawodnik dosiadał też oldenburskiego ogiera LACATTO RK, który w tej klasyfikacji zajął trzecie miejsce z wynikiem 23,67 pkt. Na drugim miejscu rundę ukończył Łukasz Koza, który startował na oldenburskim ogierze DIAMOND GLOW RED WINE z końcowym wynikiem 24,40 pkt.

W konkursie zwykłym Srebrnej Rundy triumfował Tomasz Kumorek. Tu zawodnik dosiadał klaczy rasy SP ESTRELLA NOOR. Drugie miejsce wywalczyła Kaja Gawda razem z wałachem rasy SP IRTYSZ, a na trzecim miejscu uplasowała się Małgorzata Koszucka dosiadająca wałacha LOVE PICOBELLO Z.

Konkurs Rundy Brązowej był dzisiaj nieco mniej liczny, bo wystartowało w nim “tylko” 87 par. Najlepsza okazała się Agnieszka Luksa startująca na klaczy rasy SP NAOMI. Wczoraj ta para zajęła trzecie miejsce. Na drugim miejscu ponownie uplasowała się Agnieszka Olszewska razem z klaczą TAJNA, a trzecie miejsce wywalczył Olaf Klein w starcie na klaczy rasy KWPN KEISHA PROGRES.