HPP-B 2017/2018 po III kwalifikacji

Świat Koni | 12 listopada 2017

W ośrodku jeździeckim Hipodromu Sopot zakończyły się dzisiaj halowe zawody ZO2*/CSN będące również III kwalifikacją do Halowego Pucharu Polski w skokach przez przeszkody edycji 2017/2018.

Jak widać po frekwencji w Sopocie, rywalizacja w ramach  Halowego Pucharu Polski w skokach przez przeszkody edycji 2017/2018 nabiera rumieńców.

Do walki o końcowy sukces włączają się nowi zawodnicy. Ci którzy wystartowali choć raz w dwóch dotychczasowych kwalifikacjach rozegranych w październiku w Lesznie i w Dąbrówce Małej na Mazurach nie składają również broni.

W konkursie juniorów w Sopocie triumfowała Agata Skrzypiec startująca na 11-letniej klaczy Berlina. Na miejscu drugim uplasowała się triumfatorka konkursu juniorskiego z Dąbrówki, Milena Dąbkowska startująca na 13-letnim ogierze Zalvo. Miejsce trzecie i pierwsze punkty w HPP-B zdobył Filip Lewicki startujący na 6-letnim wałachu Maros 6.

Po trzech kwalifikacjach na czele tabeli HPP-B umocniła się Wiktoria Głowacka (54 punkty). Drugie miejsce tabeli utrzymała Milena Dobkowska (39 pkt) na na trzecie z szóstego przesunęła się Nina Milczarek (32 pkt).

W kategorii młodych jeźdźców rywalizację w Sopocie wygrała Adrianna Ostrowska startująca na 8-letnim wałachu Endless Love. Miejsce drugie zdobyła Martyna Rynkiewicz dosiadająca 9-letniej klaczy Nirmette. Obydwie amazonki wystartowały w kwalifikacjach tej edycji HPP-B po raz pierwszy. Na miejscu trzecim uplasowała się Janina Strzałkowska startująca na 10-letnim wałachu Leon Q. Dzięki temu amazonka ta zajmuje po trzech kwalifikacjach pozycje lidera tabeli, która dzieli z Weroniką Minkiewicz (36 punktów). Trzecie miejsce w tabeli utrzymała Julia Bogalecka (35 pkt).

W kategorii seniorów do licznego grona dotychczas startujących dołączyli kolejni zawodnicy. Konkurs seniorski w Sopocie wygrała Michalina Szmytka startująca na 9-letnim wałachu Comet 235. Drugie miejsce w Sopocie zdobył Mateusz Tyszko dosiadający 9-letniego wałacha Dirty Harry. Miejsce trzecie wywalczyła będąca w dobrej formie w Sopocie, Adrianna Ostrowska startująca tym razem na 8-letniej klaczy ELBERO H.

Dotychczasowy lider, Grzegorz Kubiak (48 punktów) utrzymał swoja pozycję. Z czwartej pozycji na drugą przesunął się Mateusz Tyszko (38 pkt) a trzecie miejsce w tabeli seniorów zajmuje Tomasz Miskiewicz (32 pkt).

W konkursie Małej Rundy, który był również kwalifikacją dla grupy Open HPP-B zwyciężył Mikołaj Barański startujący na 10-letniej klaczy CEREMBER ME M. Ten sam zawodnik startując na 10-letnim wałachu Kilpatrick Royal zajął w tym konkursie również miejsce trzecie. Na drugim miejscu uplasowała się Natalia Stefańska startująca na 16-letnim wałachu Papillon 142.

Za nami już trzy kwalifikacje tegorocznej edycji Halowego Pucharu Polski w skokach edycji 2017/2018. W tym roku czekają nas jeszcze dwie odsłony tego cyklu. Za tydzień pucharowa karuzela kręcić się będzie w ośrodku jeździeckim Salio w Biesiekierzu Rudnym pod Łodzią i juz dzisiaj możemy zaprosić kibiców na transmisję na żywo z tej kwalifikacji.