Bettina Hoy po raz 4 Mistrzynią Niemiec w WKKW

Świat Koni | 18 czerwca 2017

Dzisiaj zakończyły się jedne z najbardziej prestiżowych zawodów w dyscyplinie WKKW – w niemieckim Luhmühlen, gdzie rozgrywano również Mistrzostwa Niemiec w tej konkurencji.

Zawodnicy walczyli o medale w konkursie CIC3*. Zarówno w klasyfikacji międzynarodowej jak i MN zwyciężyła amazonka, o której w ostatnich latach zrobiło się trochę ciszej. Bettina Hoy zdobyła swój 4 mistrzowski tytuł w karierze dosiadając 11-letniego wałacha Seigneur Medicott. Para ta objęła prowadzenie już w próbie ujeżdżenia i nie oddała go aż do końca. Drugie miejsce w konkursie i srebrny medal zdobył Michael Jung na 9-letnim wałachu Star Connection a na trzecim miejscu uplasowała się Sandra Auffarth na swoim doświadczonym wałachu Opgun Louvo.
W tym samym konkursie startował również Mariusz Kleniuk na klaczy Winona. W próbie ujeżdżenia para ta zajęła 53 miejsce ( 59,30 pkt.), później doszły jeszcze punkty karne za spóźnienie na krosie i błędy w próbie skoków. Ostatecznie para ta zajęła 46 miejsce z wynikiem 89,10 pkt.

Bettina Hoy

Wyniki konkursu: TUTAJ

Konkurs CCI4* zakończyła bardzo trudna próba skokowa ( tylko cztery zerowe przejazdy), przed którą na prowadzeniu była Bettina Hoy/GER na wałachu Designer. Ale jedna zrzutka i 3 pkt. za przekroczenie normy czasy zepchnęły tą amazonkę na 3 miejsce. Zwyciężyła zawodniczka, która podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro znalazła się w ogniu krytyki niemieckich mediów – 29-letnia Julia Krajewski i jej 11-letni wałach Samourai du Thot co prawda mieli jedną zrzutkę ale to wystarczyło na odniesienie pierwszego w karierze amazonki zwycięstwa w tak trudnym konkursie. Na miejscu drugim uplasowała się reprezentantka Wielkiej Brytanii, Nicola Wilson na klaczy Bulana.