Zaliczany do Longines Ranking finał Diamond Tour CSI2*, konkurs Grand Prix, był najważniejszym punktem dzisiejszych rozgrywek. 21 startujących par zmierzyło się z przeszkodami o wysokości 145 cm. Bezbłędnie parkur ukończyło 7 par, więc rozgrywka zadecydowała o miejscach na podium. Rozgrywkę bezbłędnie, w czasie 31,60 s, ukończył Jarosław Skrzyczyński startujący na wałachu rasy KWPN KOMBOY i to zagwarantowało zawodnikowi zwycięstwo w Grand Prix. Drugie miejsce na podium, z czasem rozgrywki 32,09 s, zajął Mistrz Polski Tomasz Miśkiewicz dosiadający oldenburskiej klaczy VELVET LAZAR. Trzecie miejsce na podium wywalczył Kars Bonhof (NED), który startował na wałachu rasy KWPN IVOOR TN (0 pkt/ 32,67 s).