W niedzielnych konkursach Grand Prix podczas CSIO Youth w Zduchovicach najlepiej zaprezentowała się Hanna Pis, kończąc rozgrywkę na 5 miejscu. W Zielonej Górze ponownie nie mieli sobie równych Jarosław Skrzyczyński i Inturido.

CSIO Jumping Nations Cup Youth, Zduchovice (CZE)

Niedziela była dniem konkursów Grand Prix, a rozpoczęto od rywalizacji Dzieci w ramach GP CSIOCh 130 cm. Do rozgrywki tego konkursu zakwalifikowały się dwie polskie pary. Bezbłędnie oba parkury pokonała Hanna Pis startująca na westfalskim ogierze CRYSTAL SKY, a czas rozgrywki pozwolił zawodniczce zająć 5 miejsce. Bezbłędnie w przebiegu podstawowym jeździła też Iga Chojowska na wałachu rasy SP WARS. Ta para została niestety wyeliminowana w rozgrywce, co dało ostatecznie 10 miejsce w konkursie.

Do rozgrywki juniorskiego Grand Prix 140 cm nie awansowała żadna polska para. Najlepiej z parkurem podstawowym z naszych poradził sobie Mikołaj Szurman, który z jednym błędem i przekroczeniem normy czasu, na holsztyńskiej klaczy MISS CARETINO MNM zajął 23 miejsce. Wynik 5 pkt karnych uzyskała też Amelia Zięba na wałachu rasy KWPN GEZANT i ta zawodniczka uplasowała się na 25 miejscu.

Polskiego zawodnika nie oglądaliśmy też w rozgrywce Grand Prix 145 cm CSIOY. Maximilian Parkitny na ogierze CAVALIM Z miał dwa błędy w przebiegu podstawowym i zajął 15 miejsce. Mikołaj Kaczmarek na westfalskim wałachu VHS CASCATO DU ROUET został niestety wyeliminowany z konkursu.

W ramach CSIOJ rozegrano jeszcze konkurs 130 cm, w którym bezbłędnie jeździła Ewa Kwiatkowska startująca na wielkopolskiej klaczy GERANIA. Z bardzo dobrym czasem para uplasowała się na wysokim, drugim miejscu w konkursie.

CSI2* Zielona Góra (POL)

Do konkursu Grand Prix 145 cm Longines Ranking zapisało się 56 par, a 13 z nich pokonało parkur podstawowy bez punktów karnych. W licznej rozgrywce 6 zawodników zachowało czyste konto, a niepokonany okazał się Jarosław Skrzyczyński. Zawodnik wygrał drugi konkurs LR tych zawodów dosiadając tego samego konia, ogiera rasy KWPN INTURIDO. Drugie miejsce zajął Jan Vinckier (BEL) startujący na oldenburskim ogierze CONTHAKKATO, będącym własnością Roberta Mieleńczuka. Podium tego konkursu zamknął Marek Lewicki razem z westfalskim wałachem COME

Finałowy konkurs Medium Tour 135 cm, który w tym roku był Memoriałem Pauliny Kopacz, wygrała 21-letnia Nadia Romaniecka startująca na westfalskim wałachu LORD FEIN. Na drugim miejscu uplasował się Łukasz Brzóska dosiadający klaczy rasy KWPN JERNILLA, a trzecie miejsce wywalczyła Alexah Robinson (AUS) w starcie na klaczy DHARKANE Z

Na podobnym poziomie, 130 cm, rozegrano dzisiaj też konkurs Last Chance. Kolejne zwycięstwo na tych zawodach odniósł w nim Steffen Krehl (GER) dosiadający westfalskiej klaczy CHARLOTTE D. Drugie miejsce zajął Marcin Wesoły startujący na wałachu rasy SP H-CANTERINO, a trzecia była Dominika Gardas i belgijski wałach QUINTEN VAN'T KEIZERSHOF

W finale 115 cm walczyli też zawodnicy rundy Elite Tour. Konkurs wygrała 14-letnia Matylda Lubecka startująca na klaczy SVALA 42. Na miejscu drugim uplasował się Steffen Krehl, tu w starcie na oldenburskiej klaczy NOUGAT NANCY, a trzecie miejsce wywalczyła 15-letnia Julia Peszek razem z hanowerską klaczą GRAEFIN GREY T