Za nami najważniejszy konkurs zawodów CSI2* w Bogusławicach, czyli Grand Prix zaliczane do Longines Ranking. Konkurs był jednocześnie XXXV Memoriałem im. Barbary i Andrzeja Osadzińskich, a wygrał go Dawid Skiba.

Konkurs Grand Prix CSI2* 145 cm w Bogusławicach zaliczany był do Longines Ranking, a dodatkowo był też XXXV Memoriałem im. Barbary i Andrzeja Osadzińskich. Na starcie w przebiegu podstawowym zameldowały się 44 pary. Do rozgrywki tego konkursu awansowało 13 z nich. Jako ostatni na parkur finałowego barażu wjechał Dawid Skiba startujący na wałachu rasy SP LA VULKANO L. Para maksymalnie wykorzystała swoją pozycję i rozgrywkę pokonała najszybciej, wygrywając tym samym w konkursie. Czas jaki zapewnił im to zwycięstwo to 41,12 s. Na drugim miejscu uplasowała się My Relander z Estonii, która dosiadała klaczy I'M ALJANA SPECIAL. Czas przejazdu tej pary to 41,69 s. Na trzecim stopniu podium w tym konkursie stanął Adam Grzegorzewski startujący na irlandzkiej klaczy VALANNA (0 pkt/41,91 s).

Dawid Skiba - LA VULKANO L

Finałowy konkurs Medium Tour rozegrano na przeszkodach o wysokości 140 cm. Spośród startujących par najlepsza okazała się Lucie Strnadlová (CZE) razem z hanowerskim ogierem CLASSIC BALOU. Drugie miejsce wywalczył Michał Kaźmierczak startujący na ogierze rasy SP CLASSIC, a podium tego konkursu zamknęła juniorka Iga Biegalska dosiadająca westfalskiego wałacha CANABAZ

Lucie Strnadlová - CLASSIC BALOU

W ramach CSI2* rozegrano jeszcze konkurs Last Chance 130 cm. Zwyciężył w nim Dawid Skiba, tu dosiadający westfalskiego ogiera GOLDSTAR W. Drugie miejsce zajęła Kristine Egle (LAT) w starcie na holsztyńskiej klaczy CASQUETTA, a na trzecim miejscu uplasował się Seweryn Murdzia razem z hanowerską klaczą ANGARA L

Dawid Skiba - GOLDSTAR W

Finałowy konkurs Elite Tour 115 cm wygrał Dominik Słodczyk startujący na ogierze SEQUIN Z. Na drugim miejscu ponownie uplasowała się Zofia Kozłowska, która dosiadała klaczy rasy SP FINLANDIA, a trzecie miejsce wywalczyła 14-letnia Cristal Leidik (EST) razem w wałachem ORPHEUS.

Dominik Słodczyk - SEQUIN Z

W finale konkursu CSIYH dla 5/6-latków najlepszy okazał się Adam Nicpoń dosiadający wałacha EROS VAN DE KATTEVENNEN Z.  Drugie miejsce kolejny raz wywalczył Andrzej Głoskowski w starcie na wałachu TOREZ VD NOSAHOEVE Z, a na trzecim miejscu uplasowała się Zuzanna Golicka startująca na ogierze rasy SP CHARISMA T

Adam Nicpoń - EROS VAN DE KATTEVENNEN Z

Ostatnim konkursem niedzieli był finał Malej Rundy CSI1*. Tu najlepszy okazał się zawodnik z Ukrainy Artem Tsapin na klaczy EL-CAFA. Drugie miejsce wywalczył gość z Litwy Andrius Petrovas dosiadając klaczy CHILI, na trzecim miejscu zakończyła zawodniczka z Polski Magdalena Szczechura na  wałachu ASTI SPUMANTE L.