W niedzielnych finałach drugie miejsce w konkursie Longines Ranking zajął Krzysztof Ludwiczak. Na poziomie 145 cm bezbłędnie jeździł też Andrzej Opłatek, a w rozgrywkach GP CSIO Youth walczyły Paulina Pellowska i Lila Kulesza.

CSI3* Pferdefestival Redefin (GER)

Konkurs Grand Prix CSI3* LR rozegrano na przeszkodach o wysokości 150 cm. Niestety w rozgrywce nie oglądaliśmy polskiej pary. Bardzo blisko walki o zwycięstwo była Cassandra Orschel, która na holsztyńskiej klaczy Dacara E nie miała błędów na przeszkodach, ale 2 pkt za przekroczoną normę czasu nie pozwoliły na start w rozgrywce. Ostatecznie ta para zajęła 12 miejsce. Mściwoj Kiecoń w przebiegu podstawowym na oldenburskim wałachu Cicero miał łącznie 5 pkt karnych (21 m.), a Krzysztof Ludwiczak na oldenburskim ogierze Karnac Red Wine zjechał z tego parkuru z wynikiem 8 pkt karnych.

Dużym sukcesem turniej w Redefin zakończył Krzysztof Ludwiczak. Zawodnik na oldenburskiej klaczy Miss Kanilvia Ps zakwalifikował się do rozgrywki finału Średniej Rundy 145 cm LR. Tam para również była bezbłędna i do tego bardzo szybka, co zagwarantowało drugie miejsce w konkursie. Cassandra Orschel na westfalskim wałachu Eldorado 164 miała jeden błąd w przebiegu podstawowym tego konkursu.

Miss Kanilvia Ps i Krzysztof Ludwiczak

Karty odwróciły się dzisiaj nieco też dla młodych koni. W finale dla 6/7-latków bezbłędnie jeździła Cassandra Orschel na holsztyńskim wałachu Cascalido 6 i zajęła 12 miejsce. Mściwoj Kiecoń na holsztyńskim wałachu Cash Hope miał jedną zrzutkę. Na zakończenie zawodów w konkursie 135 cm wystartował jeszcze Krzysztof Ludwiczak na oldenburskim wałachu Croslove. Po bezbłędnym przejeździe zajęli 8 miejsce.

Wyniki TUTAJ

CSIO Youth Nations Cup, Linz (AUT)

W rozgrywce konkursu Grand Prix CSIOJ walczyła Paulina Pellowska startująca na ogierze MY BLUE PLEASURE D'IVE Z. Zawodniczka miała tam jeden błąd co pozwoliło zająć bardzo dobre, 4 miejsce w konkursie. Jeden błąd, ale w przebiegu podstawowym, miał Patryk Skrzyczyński, który na ogierze rasy SP JERICO zajął 10 miejsce oraz Amelia Zięba w starcie na wałachu rasy KWPN GEZANT (20 m.) .

Do rozgrywki konkursu GP CSIOCh zakwalifikowała się tylko Lila Kulesza startująca na wałachu SHERLOCK. Tam amazonka została niestety wyeliminowana z powodu upadku i zajęła ostatecznie 10 miejsce. O krok od rozgrywki była też Alicja Kosmol, która na klaczy CLEARWATER PP Z miała w przebiegu podstawowym 2 pkt za czas, a konkurs ukończyła na 12 miejscu. Po jednym błędzie w części podstawowej mieli Paulina Słoniec na klaczy DIE KLEINE LADY (17 m.) oraz Adam Goszczyński na wałachu CHARLTON (20 m.)

Rano w Linz rozegrano jeszcze konkurs Small Tour 130 cm w ramach CSIOY. Jeden błąd na tym parkurze miała Aleksandra Kierznowska w starcie na wałachu rasy KWPN IRONMAN (9 m.) oraz Zuzanna Niziołek dosiadająca holsztyńskiej klaczy JEANNE D' ARC. Tej parze doliczono jeszcze 10 pkt za przekroczenie normy czasu i zajęły 12 miejsce.

CSI3* Opglabbeek (BEL)

Konkurs Grand Prix w Sentower Park rozegrano na przeszkodach o wysokości 155 cm. Wystartowała w nim tylko jedna polska para, Michał Ziębicki razem z oldenburskim wałachem Balou's Batman. Na parkurze mieli tylko jeden błąd, ale do tego spore przekroczenie normy czasu co dało łącznie 23 pkt karne w przebiegu podstawowym.

W finale CSI1* 125 cm bezbłędnie jeździł Krzysztof Okła, który na wałachu Feeling de La Houssiere uplasował się na 10 miejscu. Po dwa błędy na tym parkurze miała Eliza Zawadzka na klaczy Ulrike van de Kattevennen Z oraz na klaczy Lemonade TN. Do rozgrywki finału CSIYH dla koni 5/6-letnich awansował jeszcze Jarosław Skrzyczyński na hanowerskim ogierze Constable i z jedną zrzutką zajęli 11 miejsce.

CSI4* Montefalco (ITA)

W niedzielę Andrzej Opłatek pokonał kolejny konkurs 145 cm bez punktów karnych. Tym razem dosiadał hanowerskiego wałacha CHACCOSSINI i zajął 4 miejsce. Do konkursu Grand Prix 155 cm LR zawodnik wybrał klacz Zero K. Para w przebiegu podstawowym miała dwa błędy.

CSI3* St Tropez - Grimaud (FRA)

W niedzielnych finałach Jacek Polikowski odnotował bezbłędny przejazd jedynie w konkursie 125 cm, w którym startował na ogierze Agandor Z. Para zajęła 15 miejsce. W konkursie Grand Prix 155 cm CSI3* zawodnik dosiadał meklemburskiego ogiera Lector i zjechał z parkuru z jednym błędem i przekroczeniem normy czasu co dało łącznie 9 pkt karnych. Jacek Polikowski wystartował jeszcze w konkursie GP CSI2* 145 cm LR na holsztyńskim wałachu Celtic, ale zrezygnował z ukończenia przejazdu.