Zakończyły się zmagania w ramach pierwszego etapu Polskiej Ligi Jeździeckiej w Jakubowicach. Z kompletem punktów w kategorii Grand Prix, a także z nagrodą honorową VIII Memoriału Marcina Klupsia, do domu pojedzie Mateusz Tyszko.

Najważniejszym punktem programu w niedzielę był oczywiście konkurs Grand Prix 145 cm, finał Złotej Rundy. Konkurs był nie tylko kwalifikacją do Polskiej Ligi Jeździeckiej, ale też VIII Memoriałem Marcina Klupsia, w którym stawką była nagroda honorowa, Szabla Sierżanta. W konkursie zobaczyliśmy 17 par. Do rozgrywki awansowały trzy z nich. Tam dwie zachowały czyste konto, a szybszy o ponad sekundę okazał się Mateusz Tyszko. Zawodnik triumfował w konkursie dosiadając klaczy rasy SP LACRIMA. Autorem drugiego bezbłędnego przejazdu był Jiri Hruska z Czech, który drugie miejsce zajął w starcie na klaczy REIKY. Na trzecim stopniu podium w konkursie stanął Piotr Morsztyn dosiadający wałacha rasy SP QUIDAM’S JOKER

LACRIMA i Mateusz Tyszko

Finał Rundy Srebrnej rozegrano na przeszkodach o wysokości 135 cm oraz na zasadach konkursu zwykłego. Najlepiej z tym parkurem poradziła sobie Magda Kamińska-Kumorek startująca na holsztyńskiej klaczy CHAVIVA SR. Drugie miejsce zajęła Nicole Szponarska dosiadająca klaczy ZETA Z, a trzeci był Mateusz Tyszko razem z belgijską klaczą SONORA 111

CHAVIVA SR i Magda Kamińska-Kumorek

W finale Rundy Brązowej 125 cm triumfował Filip Lewicki startujący na wałachu rasy KWPN MAMBO VDL. Na drugim miejscu uplasował się gość z Czech Jakub Ludvík razem z oldenburskim wałachem DIAMANTICO L, a na trzecim miejscu konkurs ukończyła Maja Bella Friedman dosiadająca holsztyńskiej klaczy CASCADESSA.